Шановна арбітражна та бізнес спільното!
У 2022 році в Україні відзначатимуть 30-річчя діяльності Міжнародного комерційного арбітражного суду (ICAC). У 1992 році Президія ТПП України своїм рішенням утворила Міжнародний комерційний арбітражний суд (ICAC) та затвердила його Регламент. Саме із початком діяльності ІСАС почалося становлення міжнародного комерційного арбітражу в Україні.
За роки діяльності інституції було сформовано професійну спільноту українських арбітрів й арбітражних юристів, фаховість яких визнана авторитетними міжнародними рейтингами. Від моменту свого створення ICAC здійснює вирішення спорів у відповідності до світових стандартів, постійно працює над впровадження в Україні найкращих арбітражних практик, а також приймає активну участь у експертній роботі з вдосконалення арбітражного законодавства, є потужною платформою для професійних дискусій та важливим джерелом освітньої інформації для обізнаності та популяризації арбітражу серед юридичної спільноти і бізнесу.
Наша місія – трансформація України у провідне місце арбітражу в Східній Європі та утвердження її іміджу як проарбітражної юрисдикції.
Під егідою ICAC, 2022 рік стане особливим роком для міжнародного арбітражу в Україні.
ICAC оголошує про створення Організаційного Комітету з підготовки до святкування 30-річчя своєї діяльності.
Ділимося з Вами деякими ініціативами, які точно будуть реалізовані у 2022 році:
- Презентація першого в Україні Дослідження рівня розвитку і якості арбітражу в Україні
- Презентація нових диджитал рішень для сторін та арбітрів
- Презентація курсу з арбітражу, акредитованого як захід з підвищення кваліфікації адвокатів, який буде проводитися на базі суду провідними арбітрами ІСАС
- Календар унікальних міжнародних заходів на цілий рік
- Новітні формати взаємодії з користувачами наших послуг і багато-багато іншого
Якщо у Вас є пропозиції щодо заходів, які доцільно провести в рамках відзначення 30-річчя міжнародного арбітражу в Україні, будь ласка, звертайтеся до нас за адресою: kon@icac.org.ua.
Готуймося разом до особливого ювілейного року для міжнародного арбітражу в Україні!
Ефективний арбітраж. Статистика ICAC з року в рік доводить ефективність інституції.
ICAC залишається затребуваною та однією з найбільш досвідчених арбітражних інституцій східноєвропейського регіону, розглядаючи в середньому 250-300 справ на рік. При цьому оспорюваність арбітражних рішень ICAC історично складає менше одного відсотка. Рішення ICAC виконуються у більш, ніж 100 країнах світу, а сторонами у спорах, що розглядає ICAC в середньому за рік є представники з понад 50 країн.
Формування проарбітражної політики та сприяння інвестиційній привабливості України.
ICAC сприяє становленню України як провідного місця арбітражу у Східній Європі. Представники ICAC залучені до роботи всіх парламентських, урядових та міжнародних робочих груп з розробки правового регулювання у сфері міжнародного арбітражу.
Сучасність та адаптивність. ICAC оперативно реагує на зовнішні чинники й виклики, залишаючись комфортним сервісом для вирішення спорів для сторін, їх представників й арбітрів. Відповідаючи на зміни у бізнес-середовищі, ICAC розробляє та приймає зміни до Регламенту з метою врегулювання актуальних аспектів арбітражного розгляду – як от проведення слухань онлайн-слухань, подачі документів у електронному вигляді тощо. Наразі ICAC працює над розширенням запровадження послуги медіації для користувачів своїх послуг, оновленням Рекомендаційного списку арбітрів ІСАС і залучення визнаних фахівців із іноземних юрисдикцій, які, зокрема мають досвід у вирішенні інвестиційних, корпоративних, будівельних та ІТ спорів.
Міжнародне визнання. Конкурентоздатність ICAC у регіоні, комфортність арбітражних послуг для сторін та арбітрів, визначні досягнення у рівному представленні жінок в арбітражі за останні три роки високо оцінена міжнародною професійною спільнотою, зокрема ІСАС є:
- фіналістом міжнародної премії за внесок у розвиток арбітражу Best Developments Awards видання Global Arbitration Review (GAR);
- фіналістом міжнародної премії за рівне представлення жінок в арбітражі ініціативи GAR Pledge award;
У 2021 році ICAC вперше був рекомендований найавторитетнішим міжнародним виданням у сфері арбітражу – The Global Arbitration Review (GAR) серед арбітражний інституцій Східної Європи, вартих уваги.