МКАС при ТПП України продовжує серію регіональних презентацій заходом в Одесі

12/04/2018

МКАС при ТПП України продовжує серію регіональних презентацій заходом в Одесі

12 квітня 2018 року Міжнародний комерційний арбітражний суд при Торгово-промисловій палаті України (ICAC) представив нові Регламенти ІСАС та Морської арбітражної комісії при Торгово-промисловій палаті України (UMAC) в Одесі. Заходи відбулися за підтримки юридичної фірми Sayenko Kharenko та регіональних партнерів: Комітету з питань транспортного права Ради адвокатів Одеської області, Національного університету «Одеська юридична академія».

Ключовими спікерами в Одесі виступили провідні фахівці у сфері арбітражу та досвідчені юристи з морського права:

  • Проф. Микола Селівон – Голова ICAC та UMAC при Торгово-промисловій палаті України, академік НАПрН України, Заслужений юрист України
  • Тетяна Захарченко – заступник Голови ICAC та UMAC
  • Галина Ульянова – проректор з наукової роботи Національного університету «Одеська юридична академія» (НУОЮА)
  • Проф. Олег Подцерковний – арбітр ICAC, завідувач кафедри господарського права і процесу НУОЮА
  • Микола Мельников – арбітр UMAC, партнер Interlegal
  • Андрій Костін – арбітр UMAC, заступник Голови Ради адвокатів Одеської області
  • Андрій Селютін – партнер, керівник Південно-української філії Arzinger
  • Артем Волков – керівник практики морського права ЮФ «АНК»
  • Володимир Яремко – старший юрист ЮФ Sayenko Kharenko

Актуальність заходу коментує Галина Ульянова, проректор з наукової роботи НУОЮА: «Реформи сьогодення, які стосуються також і юридичної сфери, а саме реформи процесуального законодавства,судової системи та адвокатури, відкривають нові горизонти для арбітражу як способу альтернативного вирішення спорів». 

«Альтернативне вирішення спорів у світі розвивається з надзвичайною швидкістю, і українська юридична практика не зможе залишитися осторонь цього процесу. Наше завдання як адвокатів бути готовими до майбутніх змін, адже ми розуміємо, що арбітраж – це швидко та економічно», – зазначив Андрій Костін, арбітр UMAC, заступник Голови Ради адвокатів Одеської області.

Професор Олег Подцерковний, арбітр ICAC, завідувач кафедри господарськогоправа і процесу НУОЮА, підкреслив важливість теорії альтернативного вирішення спорів в університетах: «Якщо захищаються дисертації з господарського процесу, ми завжди наполягаємо, аби дисертанти розглядали у відповідних розділах питання міжнародного комерційного арбітражу».

Володимир Яремко,старший юрист Sayenko Kharenko, прокоментував зміни у процесуальних кодексах і зокрема наголосив, що : «Одна з найбільш важливих змін закріплена у статті 22 ГПК та статті 21 ЦПК щодо тлумачення арбітражної угоди, де зазначено, що будь-які неточності в тексті угоди про передачу спору на вирішення до третейського суду, міжнародного комерційного арбітражу та (або) сумніви щодо її дійсності, чинності та виконуваності повинні тлумачитися судом на користь її дійсності, чинності та виконуваності».

Микола Селівон, Голова ICAC та UMAC, надав статистичні дані діяльності UMAC: «Завдяки аналізу категорії справ, що були розглянуті UMAC за останні 10 років, була отримана така статистика: фрахтування суден – 45,5 %, ремонт морських суден – 35,22 %, морське перевезення вантажів – 4 %, агентське та інше обслуговування морських суден – 12,68 %, морське страхування – 1,3 %, використання суден для здійснення гідротехнічних робіт – 1,3 %».

Пан Селівон також навів, крім суто економічних, й інші переваги ефективного розгляду справ у UMAC, зокрема: високий кваліфікаційний рівень арбітрів, чітку організацію процедури арбітражного провадження, модернізовану матеріально-технічну базу, широку предметну та суб’єктну компетенцію UMAC, яка забезпечує розгляд і вирішення практично всього спектру спорів, що виникають у сфері торговельного мореплавства, а також участь в арбітражному процесі як нерезидентів, так і резидентів.

Обов’язковість арбітражного застереження для судновласника у договорі менеджменту судна на прикладі реальної справи показав Микола Мельников, арбітр UMAC, партнер Interlegal.

Андрій Селютін, партнер, керівник Південно-української філії Arzinger, розповів про морський арешт: «Новим процесуальним законодавством передбачено, що принцип пропорційності не застосовується до морських арештів, також не встановлено законодавчо жорсткий строк на подання позову до суду (цей строк встановлює сам суд) та що є найважливішим – Кодекс прямо передбачає можливість накласти арешт на судно українським судом, який не має компетенції для розгляду справи».

«Для клієнта важливо розуміти, що рішення міжнародного арбітражу буде приведено до виконання»,– наголосив Артем Волков, керівник практики морського права ЮФ «АНК».

Наступні регіональні заходи на тему «Свобода вибору правил гри – не втрать своє право на арбітраж» відбудуться в Дніпрі (26 квітня) та Ужгороді (4 травня).

_________________________________________

Заходи Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті України (ІСАС) відбуваються у рамках серії регіональних презентацій «Свобода вибору правил гри – не втрать своє право на арбітраж». Заходи присвячені презентації та обговоренню нових Регламентів ICAС та МАК. Проведення заходів заплановано на весну 2018 року у наступних містах України: Київ (відкриття), Івано-Франківськ, Рівне, Львів, Одеса, Дніпро, Ужгород, Чернігів та Харків.



Додати в календар 20180412 20180412 Europe/Kiev МКАС при ТПП України продовжує серію регіональних презентацій заходом в Одесі

12 квітня 2018 року Міжнародний комерційний арбітражний суд при Торгово-промисловій палаті України (ICAC) представив нові Регламенти ІСАС та Морської ...

Поділитися
Всі Новини та публікації

Міжнародний комерційний арбітражний суд
при Торгово-промисловій палаті України

Вулиця Велика Житомирська 33
Київ 01601, Україна
+380 44 586-51-87
+380 67 239-56-77
+380 50 352-36-96
[email protected]

Відскануйте QR-код для завантаження сторінки у Вашому браузері