ICAC та інші ключові стейкхолдери інституту медіації обговорили статус і прогрес впровадження інституту медіації в Україні

ICAC та інші ключові стейкхолдери інституту медіації обговорили статус і прогрес впровадження інституту медіації в Україні

У серпні 2019 року Україна виступила серед країн-підписантів Конвенції ООН “Про міжнародні угоди за результатами медіації” у Сінгапурі. Конвенція дозволяє гарантувати виконання рішень, досягнутих сторонами у ході медіації в міжнародних комерційних спорах, а належне виконання Україною своїх зобов’язань за цією Конвенції потребує якнайшвидшого впровадження інституту медіації в Україні.

14 вересня Радник Голови ICAC Ольга Костишина взяла участь у дискусії «Gap-аналіз впровадження інституту медіації в Україні» на запрошення Проєкту ЄС «Pravo-Justice». Пані Костишина наголосила на готовності ICAC надавати своїм користувачам послуги медіації, а також пояснила послідовність етапів, якими Україна та ICAC рухаються до впровадження повноцінного інституту медіації:

На рівні держави:

  • Ратифікація Сінгапурської угоди.

Чому важливо: Ратифікація угоди забезпечить ефективність інструменту медіації для користувачів через можливість виконання рішень, досягнутих за результатами медіації, за рішенням суду.

  • Прийняття Закону «Про медіацію».

Чому важливо: Проєкт закону встановлює, що не лише об’єднання медіаторів, а й організації, що забезпечують проведення медіації, такі як арбітражні інституції, зможуть надавати послуги медіації. Отже прийняття Закону створить правові підстави для впровадження послуги медіації у міжнародних комерційних спорах, які передаються на вирішення до ICAC.

На рівні ICAC:

  • Розробка Правил проведення медіації.

Статус: ICAC наразі завершує підготовку Правил проведення медіації, у відповідності до якого ICAC буде здійснювати медіацію у міжнародних комерційних спорах.

  • Розробка і внесення змін до арбітражного регламенту.

Статус: ICAC розпочато розробку змін до арбітражних регламентів, для впровадження  двох гібридних процедур «Арб-Мед-Арб» та «Мед-Арб».

  • Формування рекомендованого списку медіаторів.

Статус: ICAC в даний момент формує критерії, за якими проходитиме оцінка медіаторів.

Отже, перспективи провадження інституту медіації в Україні є високими, а послуга медіації у міжнародних комерційних спорах у ICAC стане доступною користувачам після прийняття Закону України «Про медіацію». При цьому фахова арбітражна спільнота висловлюється оптимістично щодо медіації у комерційних спорах.

Довідково: ICAC був залучений до Робочої групи з підготовки проекту Закону України «Про медіацію» та пропозицій про ратифікацію Конвенції ООН «Про міжнародні угоди про врегулювання спорів за результатами медіації» при Міністерстві юстиції України.



Додати в календар 20240419 20240419 Europe/Kiev ICAC та інші ключові стейкхолдери інституту медіації обговорили статус і прогрес впровадження інституту медіації в Україні

У серпні 2019 року Україна виступила серед країн-підписантів Конвенції ООН "Про міжнародні угоди за результатами медіації" у Сінгапурі. Конвенція ...

Поділитися
Всі Новини та публікації

Міжнародний комерційний арбітражний суд
при Торгово-промисловій палаті України

Вулиця Велика Житомирська 33
Київ 01601, Україна
+380 44 586-51-87
+380 67 239-56-77
+380 50 352-36-96
[email protected]

Відскануйте QR-код для завантаження сторінки у Вашому браузері