СОЛІДАРНІ З УКРАЇНОЮ

СОЛІДАРНІ З УКРАЇНОЮ

17-18 листопада 2022 року у Варшаві відбулася міжнародна конференція Solidarity Arbitration and Mediation Days. Метою заходу було продемонструвати підтримку міжнародної арбітражної, медіаційної та юридичної спільноти своїх українських колег та всіх, хто постраждав від війни в Україні.

Програма конференції передбачала низку заходів, присвячених альтернативним засобам вирішення спорів, у яких взяли участь понад 200 осіб не лише з Польщі та України, а й з Австрії, Литви, Німеччини, Румунії, США, Швейцарії, Швеції та Великобританії.

Делегація Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті України (ІСАС) у складі Голови ІСАС Миколи Селівона, заступника Голови ІСАС Інни Ємельянової та радника Голови ІСАС Ольги Костишиної взяла активну участь у конференції.

Так, Голова Суду Микола Селівон модерував першу сесію конференції «Майбутнє міжнародного арбітражу в умовах нової безпекової ситуації»

Пан Селівон подякував основним організаторам заходу – представникам Арбітражного суду при Польській торговій палаті та Варшавського Університету за підтримку і гостинний прийом та наголосив, що «Військовий напад росії на Україну – це цивілізаційна війна між демократією і насиллям. Тому ми всі маємо стати солідарними, оскільки іншого шляху розвитку суспільства в глобальному вимірі немає». Окремо він подякував польському народу, який першим прийшов на допомогу і досі переймається проблемами українців, як власними.

На правах модератора Голова ІСАС поділився досвідом функціонування українських арбітражних інституцій в період дії воєнного стану та розповів про комплекс заходів, які були прийняті для забезпечення у ІСАС безпечних умов роботи для складів арбітражів, сторін та працівників Секретаріату. «Наразі, незважаючи на постійні повітряні тривоги, загрози ракетних ударів та перебої з електрикою, ми намагаємося працювати за нашим звичним графіком, оскільки розуміємо важливість нашої роботи та надання користувачам наших послуг можливостей для захисту їх порушених прав і інтересів», зазначив пан Селівон. Таким чином, станом на 14 листопада 2022 року ІСАС прийняв до провадження 234 нових справи. За цей період було розглянуто 174 справи, з яких близько 35% були розглянуті онлайн. Тобто, ІСАС практично вийшов на показники минулого року.

В ході сесії пан Петро Новачик, арбітр ІСАС поділився власним досвідом арбітражного розгляду справ в умовах війни, пані Наталя Петрик, заступник Генерального секретаря Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма презентувала доповідь щодо особливостей адміністрування справ у світлі нової хвилі санкцій, зокрема проти росії та білорусі, пан Аско Похла, арбітр ІСАС та Голова Арбітражного суду при ТПП Естонії поділився думками щодо майбутнього арбітражу у східноєвропейському регіоні та країнах СНД, а пані Галина Жукова, арбітр ІСАС та партнер ЮФ «ZUKOVA Legal» розповіла про тенденції розширення лінійки послуг, що надають арбітражні інститути, та їх ефективність.

Наприкінці першої сесії Микола Селівон та Наталія Петрик, в урочистій атмосфері підписали Угоду про співпрацю з Арбітражним інститутом Торгової палати Стокгольма, який протягом 30-річної діяльності ІСАС завжди щиро ділився своїм досвідом та надавав методологічну допомогу на етапі становлення українських арбітражних інституцій.

Заступник Голови ІСАС Інна Ємельянова була одним із спікерів останньої сесії, присвяченої темі «Як ефективно використовувати медіацію в рамках судового та арбітражного розгляду? Нові процедурні ідеї для практики вирішення спорів – дослідження шляхів розвитку». У своєму виступі пані Ємельянова говорила про міжнародну комерційну медіацію та про те, що вона та арбітраж «можуть мирно» співіснувати під одним дахом, не конкуруючи, а, навпаки, доповнюючи один одного». Перевагами впровадження послуги медіації в постійно діючих арбітражних установах можуть бути: 1) репутація, напрацьована діючою арбітражною інституцією протягом років своєї роботи, та довіра бізнесу до неї; 2) спрощення переходу з однієї процедури в іншу; врегулювання спору з допомогою комбінованих процедур «Медіація-Арбітраж», «Арбітраж-Медіація-Арбітраж», які в сумарному еквіваленті «економніші» за витрати на медіацію і арбітраж тощо.

Також Інна Ємельянова поділилась з аудиторією конференції планами ІСАС щодо впровадження з 2023 року надання послуг по врегулюванню спорів за допомогою медіації та гібридних (комбінованих) процедур. Правовим підґрунтям для цього стало набуття чинності в листопаді минулого року Закону України «Про медіацію». Спікер повідомила, що для цього у ІСАС вже розроблені і затверджені відповідні правові акти: Правила медіації, зміни до Регламенту ІСАС, Положення про медіаційні збори та витрати тощо.

Крім того, у конференції взяли участь провідні українські практикуючі юристи та арбітри ІСАС.

Висловлюючи свою солідарність з Україною організатори конференції в знак продовження нашої плідної співпраці і розвитку дружніх відносин, побудованих на спільних цінностях та пріорітетах, створили спеціальний стипендіальний Фонд для українських студентів та молодших практикуючих юристів, які хочуть і надалі розвиватися у сфері міжнародного арбітражу та медіації, до якого перерахували всі кошти, які вдалося зібрати під час конференції.

Більше інформації про захід та стипендіальний фонд доступно за посиланням.



Додати в календар 20240329 20240329 Europe/Kiev СОЛІДАРНІ З УКРАЇНОЮ

17-18 листопада 2022 року у Варшаві відбулася міжнародна конференція Solidarity Arbitration and Mediation Days. Метою заходу було продемонструвати ...

Поділитися
Всі Новини та публікації

Міжнародний комерційний арбітражний суд
при Торгово-промисловій палаті України

Вулиця Велика Житомирська 33
Київ 01601, Україна
+380 44 586-51-87
+380 67 239-56-77
+380 50 352-36-96
[email protected]

Відскануйте QR-код для завантаження сторінки у Вашому браузері