Професійна спільнота Хмельниччини обговорила ефективність міжнародного арбітражу

Професійна спільнота Хмельниччини обговорила ефективність міжнародного арбітражу

17 травня 2019 року у місті Хмельницький відбувся практикум «Міжнародний арбітраж як інструмент захисту інтересів бізнесу: практика підготовки та укладання ЗЕД-контрактів і вирішення спорів», організований Міжнародним комерційним арбітражним судом при Торгово-промисловій палаті України (ICAC) за підтримки Асоціації правників України (АПУ), Ради адвокатів Хмельницької області та Хмельницької торгово-промислової палати.

З вітальними словами на заході виступили Наталія Бєлякова, Президент Хмельницької торгово-промислової палати, Андрій Сітніков, заступник Голови Ради адвокатів Хмельницької області та Володимир Нагнибіда, Голова АПУ у Хмельницькій області. Спікери наголосили на важливості популяризації міжнародного комерційного арбітражу, як ефективного та корисного для бізнесу альтернативного варіанту вирішення спорів особливо тих, що пов’язані із ЗЕД-контрактами.

В рамках першої сесії «Оптимальні техніки юридичного супроводу ЗЕД-контрактів» Володимир Нагнибіда зупинився на стандартах підготовки та ризиках складання ЗЕД-контрактів, оптимізації та ефективних техніках вирішення спорів щодо ЗЕД-контрактів. Зокрема, детально йшлося про поширені у практиці недоліки при укладанні та виконання ЗЕД-контрактів, способи мінімізації та попередження існуючих ризиків у сфері ЗЕД. Крім цього, окремо обговорювалось питання щодо впливу пов’язаності учасників міжнародного комерційного обороту на оподаткування операцій вчинених з їх участю, а також окремі аспекти валютного контролю за новим законодавством та правові наслідки порушення його строків. У підсумку було наголошено, що якісний та надійний ЗЕД-контракт дозволяє усунути та/або вирішити більшість спірних питань. У випадку ж, коли сторонам не вдається вирішити спір чи розбіжність найбільш ефективним інструментом є міжнародний комерційний арбітраж. Швидкість, гнучкість, конфіденційність, незалежність і неупередженість арбітрів роблять цей спосіб вирішення спорів за ЗЕД-контрактами найбільш прийнятним та ефективним.

Друга сесія практикуму була присвячена оновленому арбітражному законодавству. Радник Голови ICAC, Ольга Костишина, акцентувала увагу на основних новелах та можливостях нового процесуального законодавства України, які вже знайшли своє відображення у проарбітражній судовій практиці. Пані Костишина зауважила, що: «Правові висновки Верховного Суду та рішення апеляційних загальних судів щодо арбітражу свідчать про підтримку судової гілки влади міжнародного комерційного арбітражу».

Генеральний секретар ICAC, Зоя Литвиненко, під час сесії «Процесуальні аспекти подання позову та розгляду справи в ICAC» розповіла про порядок подання заяви до ICAC, порядок вибору і призначення арбітрів, найбільш поширені ускладнення та роль Секретаріату в сприянні ефективному арбітражному розгляду. Також пані Литвиненко надала практичні поради та рекомендації сторонам на етапі подання позову та наголосила, що Секретаріат завжди готовий надавати користувачам послуг ICACмаксимальну підтримку та сприяння.

Заключним етапом практикуму був майстер-клас «Практика складання арбітражних застережень у ЗЕД-контрактах», розроблений на матеріалах судової та арбітражної практики. Учасники заходу позитивно сприйняли саме таку тему, адже правильне арбітражне застереження – це перший крок до ефективного вирішення спору.

Міжнародний комерційний арбітраж в Україні набирає все більшої популярності, саме тому надзвичайно важливо проводити навчальні просвітницькі заходи для регіональних спільнот з метою ознайомлення з перевагами альтернативних способів вирішення спорів.



Додати в календар 20240328 20240328 Europe/Kiev Професійна спільнота Хмельниччини обговорила ефективність міжнародного арбітражу

17 травня 2019 року у місті Хмельницький відбувся практикум «Міжнародний арбітраж як інструмент захисту інтересів бізнесу: практика підготовки та ...

Поділитися
Всі Новини та публікації

Міжнародний комерційний арбітражний суд
при Торгово-промисловій палаті України

Вулиця Велика Житомирська 33
Київ 01601, Україна
+380 44 586-51-87
+380 67 239-56-77
+380 50 352-36-96
[email protected]

Відскануйте QR-код для завантаження сторінки у Вашому браузері