Опубліковані важливі рішення спільного засідання Президій МКАС і МАК при ТПП України

Опубліковані важливі рішення спільного засідання Президій МКАС і МАК при ТПП України

25 жовтня 2022 року відбулося спільне засідання Президій МКАС і МАК при ТПП України, в ході якого було прийнято низку рішень щодо вдосконалення діяльності арбітражних інститутів.

І. Затверджені Рекомендації щодо подання документів в електронній формі

З 01 липня 2022 року відповідно до статті 11 Регламенту ІСАС усі документи, що стосуються порушення провадження та здійснення арбітражного розгляду, повинні подаватися сторонами до Секретаріату ІСАС у електронній формі.

З метою забезпечення ефективного арбітражного розгляду та належного виконання вимог статті 11 Регламенту ІСАС, сторони та інші учасники арбітражного розгляду повинні дотримуватись затверджених Рекомендацій під час підготовки та надсилання до Секретаріату ІСАС документів у електронній формі.

Це перші із низки Рекомендацій по організації арбітражного розгляду справ, які будуть підготовлені та оприлюднені в рамках курсу на повну диджіталізацію арбітражного розгляду.

З текстом Рекомендацій можна ознайомитися у новому розділі на сайті.

ІІ. Опубліковані Рекомендації щодо відшкодування сторонам витрат на правову допомогу

Було прийнято рішення опублікувати затверджені Рішенням Президії ІСАС від 02 серпня 2022 року Рекомендації ІСАС щодо відшкодування сторонам витрат на правову допомогу при розгляді спорів у ІСАС. які були розроблені для арбітрів ІСАС за результатами аналізу відповідної арбітражної практики.

Члени Президії відзначили, що публікація зазначених Рекомендацій дасть розуміння сторонам та їх представникам яких підходів мають дотримуватися склади арбітражів при  вирішенні питання відшкодування витрат на правову допомогу, а також покликана зробити процес арбітражного розгляду справ більш транспаретним та прогнозованим для сторін.

З текстом Рекомендацій можна ознайомитися у новому розділі на сайті.

ІІІ. Схвалено проект змін до Регламенту ІСАС у зв’язку із запровадженням у ІСАС медіації та комбінованих процедур «Арбітраж-Медіація-Арбітраж» та «Медіація-Арбітраж»

Як відомо 01 липня 2022 року Президія ТПП України прийняла рішення щодо запровадження послуг з медіації у врегулюванні спорів, які виникають при здійсненні зовнішньоторговельних та інших видів міжнародних економічних зв’язків, а також спорів, що виникають із торгового мореплавства, а також уповноважила ІСАС та UМАС здійснювати функції суб’єктів, що забезпечують проведення медіації.

У зв’язку з чим Президією ICAC 02 серпня 2022 року були затверджені Правила медіації ІСАС, Положення про медіаційні збори та витрати, а також форми процесуальних документів, необхідних для запровадження медіації у ІСАС.

На фінальній стадії знаходиться формування Реєстру медіаторів ІСАС, нормативно-правові документи щодо запровадження комбінованих процедур «Арбітраж-Медіація-Арбітраж» та «Медіація-Арбітраж», а також редакції відповідних рекомендованих арбітражних застережень.

Одним з етапів цієї роботи була розробка проекту змін до Регламенту ІСАС. Підготовані Робочою групою ІСАС зміни до Регламенту були схвалені на засіданні Президії та будуть передані на затвердження Президії ТПП України в порядку, передбаченому статтею 72 Регламенту ІСАС.

Впровадження медіації та комбінованих процедур врегулювання спорів заплановано з 01 січня 2023 року, а всі відповідні нормативно-правові документи та інформація будуть опубліковані у грудні 2022 року.

Слідкуйте за новинами на сайті та на наших сторінках у соцмережах Facebook та LinkedIn.

ІV. Напрацьовані рекомендації складам арбітражу щодо вдосконалення арбітражного розгляду

ІСАС на постійній основі здійснює моніторинг судової практики щодо оспорення арбітражних рішень.

На жаль, вперше за 3 останні роки Київський апеляційний суд ухвалою від 10 лютого 2022 року скасував арбітражне рішення ІСАС (справа № 824/291/21).

Президія ІСАС ретельно проаналізувала підстави скасування арбітражного рішення, викладені у вищевказаній ухвалі, і виробила низку рекомендацій для складів арбітражів з метою упередження подібних ситуацій у майбутньому.Додати в календар 20240525 20240525 Europe/Kiev Опубліковані важливі рішення спільного засідання Президій МКАС і МАК при ТПП України

25 жовтня 2022 року відбулося спільне засідання Президій МКАС і МАК при ТПП України, в ході якого було прийнято низку рішень щодо вдосконалення ...

Поділитися
Всі Новини та публікації

Міжнародний комерційний арбітражний суд
при Торгово-промисловій палаті України

Вулиця Велика Житомирська 33
Київ 01601, Україна
+380 44 586-51-87
+380 67 239-56-77
+380 50 352-36-96
[email protected]

Відскануйте QR-код для завантаження сторінки у Вашому браузері