Ольга Костишина розповіла про нові правила підтримки міжнародного арбітражу в Україні в рамках Legal High School

Ольга Костишина розповіла про нові правила підтримки міжнародного арбітражу в Україні в рамках Legal High School

Ольга Костишина, радник Голови ICAC, відкрила навчальний день 4 грудня в Lеgal High School лекцією про нові правила підтримки міжнародного арбітражу в Україні.

За словами лектора, однією з найбільш важливих новел в процесуальному законодавстві є норма, яка встановлює, що будь-які неточності в тексті угоди про передачу спору на розгляд до третейського суду, міжнародного комерційного арбітражу і (або) сумніви щодо його дійсності, дії і можливості виконання повинні тлумачитися судом на користь його автентичності, дії і можливості виконання. Більш того, в квітні 2018 року Верховний Суд своєю постановою вже підтримав таку позицію законодавця. «Це одна з базових новел кодексу, яка спрямована на реальну підтримку альтернативного вирішення спорів», – підкреслила пані Костишина.

Також вона нагадала, що арбітраж не може існувати без підтримки державних судів. Вони виконують дві функції: сприяння і контролю. Що стосується сприяння, то суди виносять рішення про вжиття заходів забезпечення позову та заходів забезпечення доказів, в тому числі щодо витребування та / або огляду доказів, допиту свідків, призначення експертизи, заборони / зобов’язання вчиняти певні дії.

Ольга Костишина звернула увагу, що заява про забезпечення позову або забезпечення доказів у справі, переданій на розгляд міжнародного комерційного арбітражу, подається до апеляційного суду. Вона уточнила, що законодавець повернувся до старої моделі, коли апеляційні суди першої інстанції здійснювали функції контролю міжнародного комерційного арбітражу.

Спікер детально проаналізувала норми, що регламентують порядок розгляду заяв про забезпечення позову і забезпечення доказів.

Зокрема, з метою відшкодування збитків відповідача, які можуть бути викликані забезпеченням позову, суд може вимагати зустрічного забезпечення від особи, яка звернулася із заявою про забезпечення позову. В частині забезпечення доказів лектор зазначила, що за таким забезпеченням може звертатися як міжнародний комерційний арбітраж, так і сторони справи, переданої на його розгляд.

Розповідаючи про функції контролю, Ольга Костишина повідомила, що в цій сфері також відбулися позитивні зміни, спрямовані на підтримку альтернативного вирішення спорів. Зокрема, якщо в рішенні міжнародного комерційного арбітражу суму стягнення зазначено в іноземній валюті, суд, який розглядає це клопотання, вказує в своїй постанові суму стягнення у валюті позову. Крім того, встановлено механізм добровільного виконання рішення, при цьому термін розгляду заяви істотно коротше звичайного порядку.

На завершення лекції пані Костишина зробила огляд судової практики щодо виконання судами функцій сприяння та контролю міжнародного комерційного арбітражу, а також розповіла про проарбітражні правові позиції Верховного Суду.



Додати в календар 20240907 20240907 Europe/Kiev Ольга Костишина розповіла про нові правила підтримки міжнародного арбітражу в Україні в рамках Legal High School

Ольга Костишина, радник Голови ICAC, відкрила навчальний день 4 грудня в Lеgal High School лекцією про нові правила підтримки міжнародного арбітражу ...

Поділитися
Всі Новини та публікації

Міжнародний комерційний арбітражний суд
при Торгово-промисловій палаті України

Вулиця Велика Житомирська 33
Київ 01601, Україна
+380 44 586-51-87
+380 67 239-56-77
+380 50 352-36-96
[email protected]

Відскануйте QR-код для завантаження сторінки у Вашому браузері