Загальні збори арбітрів ICAC та UMAC при Торгово-промисловій палаті України. Завдання на 2020 рік.

23/01/2020

Загальні збори арбітрів ICAC та UMAC при Торгово-промисловій палаті України. Завдання на 2020 рік.

23 січня 2020 року відбулися Загальні збори арбітрів Міжнародного комерційного арбітражного суду (ICAC) і Морської арбітражної комісії (UMAC) при Торгово-промисловій палаті України, у яких прийняли участь понад 30 арбітрів з Києва, Львова, Одеси та Хмельницького, а також Кіля, Німеччина.

У вітальному слові Президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков подякував арбітрам за плідну роботу та зазначив, що за роки роботи МКАС став візитівкою ТПП України, впізнаваним українським брендом та надійним майданчиком, де представники бізнес-спільноти з різних країн можуть швидко та ефективно вирішувати виникаючі суперечки. «Я вважаю, що завдання керівництва і арбітрів МКАС при ТПП України – продовжувати розвивати і підвищувати конкурентоспроможність арбітражного інституту, ставши в один ряд з іншими арбітражними центрами Західної Європи і Азії», – відзначив Президент ТПП України.

Голова ICAC та UMAC проінформував про підсумки діяльності арбітражних інститутів у поточному році, окреслив напрямки подальшої роботи арбітрів та Секретаріату. Щодо здійснення арбітражними інститутами юрисдикційної діяльності по розв’язанню зовнішньоекономічних спорів Микола Селівон зазначив, що: «Арбітрами та Секретаріатами ІСАС та UMAC відшліфовувались елементи арбітражного процесу, закріплені в Регламентах 2018 року, складами арбітражу більш активно використовувалась стадія підготовки справи до розгляду та здійснювалися додаткові заходи з підготовки справи: частіше стали проводитись організаційні наради; затверджувались процесуальні графіки тощо. Ці та інші заходи, а також введення у Регламентах ICAC та UMAC стадій винесення арбітражного рішення та його перевірки сприяли підвищенню рівня арбітражного розгляду і, як наслідок, обґрунтованості і законності прийнятих рішень».

Також Микола Селівон поінформував, що за результатами дворічної практики по застосуванню Регламентів ICAC та UMAC 2018 року є необхідність внести мінімальні точкові зміни з метою вдосконалення арбітражного процесу та презентував арбітрам проект таких змін. За результатами обговорення було вирішено продовжити роботу по вдосконаленню арбітражного процесу, у зв’язку з чим Голова ICAC та UMAC закликав арбітрів активно долучатися до опрацювання запропонованих змін до Регламентів.

Арбітри ICAC та UMAC схвалили план заходів на 2020 рік, про який повідомив Голова ICAC та UMAC, та висловились за проведення у 2020 році VIІ Міжнародних арбітражних читань пам’яті академіка І.Г. Побірченка та серії регіональних заходів із презентації можливостей міжнародного комерційного арбітражу для бізнесу.

Заступник Голови ІСАС Інна Ємельянова, яка також є заступником голови робочої групи з питань розвитку законодавства про організацію судової влади та здійснення правосуддя, що діє у складі утвореної Указом Президента України від 7 серпня 2019 року № 584 Комісії з питань правової реформи, повідомила про роботу цієї робочої групи та основні складові реформи, яка має бути проведена в напрямку подальшого розвитку та підтримки міжнародного комерційного арбітражу.

«В останні роки в Україні відбулися суттєві зміни в напрямку наближення її законодавства до передових проарбітражних країн світу. Зокрема, новий Цивільний процесуальний кодекс України надав користувачам арбітражу нові стандарти судового контролю та сприяння арбітражу. Але нам треба рухатись далі і шукати нові шляхи для розвитку проарбітражного клімату, щоб завдяки подальшим змінам у законодавстві України стала країною більш дружньою до арбітражу та більш комфортним місцем арбітражу», – зазначила Інна Ємельянова.

За результатами активної дискусії арбітри окреслили такі завдання на 2020 рік:

 1. Подальше вдосконалення роботи з ефективного вирішення спорів, переданих на розгляд до ICAC, із застосування найкращих арбітражних практик.
 2. Надання можливості користувачам послуг ІСАС вирішувати свої спори шляхом медіації або за допомогою гібридних процедур «арбітраж-медіація-арбітраж» та «медіація-арбітраж».
 3. Продовження роботи у Комісії з питань правової реформи при Президентові України з метою підвищення ефективності функціонування міжнародного арбітражу та правового оформлення нововведень в арбітражі.
 4. Напрацювання механізму розгляду у ІСАС інвестиційних спорів, який відповідатиме провідним світовим стандартам.
 5. Значне розширення Рекомендаційного списку арбітрів ІСАС за рахунок іноземних та міжнародно визнаних фахівців із вирішення корпоративних, інвестиційних, будівельних, ІТ спорів та спорів з питань інтелектуальної власності.
 6. Вдосконалення Регламенту ІСАС 2018 та розробка окремих положень для розгляду вузькоспеціальних категорій спорів.
 7. Продовження співпраці із суддівським корпусом з метою забезпечення сталої проарбітражної судової практики при здійсненні судами функцій контролю та сприяння міжнародному комерційному арбітражу.
 8. Продовження роботи у регіонах, а також із галузевими асоціаціями для популяризації переваг міжнародного комерційного арбітражу для бізнесу.
 9. Оновлення систем електронного документообігу та арбітражного провадження, зокрема з метою дотримання стандартів GDPR.
 10. Підготовка та проведення семінарів для адвокатів та практикуючих юристів щодо порядку арбітражного розгляду справ у ІСАС, підготовки процесуальних документів та складання арбітражних застережень.
 11. Вжиття комплексних заходів, спрямованих на забезпечення ефективного функціонування UMAC, а також участь у експертному обговоренні проекту Закону України «Про внутрішній водний транспорт».

На виконання зазначеного рішенням Президій ICAC та UMAC від 30 січня 2020 року було утворено та сформовано персональний склад трьох Робочих груп:

 • Робочу групу з підготовки пропозицій щодо внесення змін до Закону України «Про міжнародний комерційний арбітраж», процесуальних кодексів та інших нормативно-правових актів України;
 • Робочу групу з підготовки пропозицій щодо доцільності розробки Регламентів з розгляду конкретних видів спорів (будівельних, корпоративних, з питань інтелектуальної власності, інвестиційних, ІТ-спорів тощо);
 • Робочу групу з розробки єдиної форми арбітражного рішення.


Додати в календар 20200123 20200123 Europe/Kiev Загальні збори арбітрів ICAC та UMAC при Торгово-промисловій палаті України. Завдання на 2020 рік.

23 січня 2020 року відбулися Загальні збори арбітрів Міжнародного комерційного арбітражного суду (ICAC) і Морської арбітражної комісії (UMAC) при ...

Поділитися
Всі Новини

Міжнародний комерційний арбітражний суд
при Торгово-промисловій палаті України

Вулиця Велика Житомирська 33
Київ 01601, Україна
+380 44 586-51-87
+380 67 239-56-77
+380 50 352-36-96
[email protected]

Відскануйте QR-код для завантаження сторінки у Вашому браузері