Курс фордевінд: в Одесі пройшла перша конференція з морського арбітражу

02/10/2018

Курс фордевінд: в Одесі пройшла перша конференція з морського арбітражу

28 вересня в Одесі пройшла перша спеціалізована конференція «Морський арбітраж», яка зібрала провідних фахівців транспортної галузі.

Організаторами конференції виступили Міжнародна юридична служба Interlegal, Морська арбітражна комісія при Торгово-промисловій палаті України (UMAC), і Лондонська асоціація морських арбітрів (LMAA).

Зі вступним словом до гостей конференції звернулися Голова МАК при ТПП України Микола Селівон, екс-Президент LMAA Клайв Естон, заступник Голови Ради адвокатів Одеської області, арбітр МАК при ТПП України Андрій Костін і Суддя Одеського апеляційного господарського суду, Голова комітету Ради суддів України Галина Діброва , які в своїх виступах відзначили, що спеціалізований арбітраж є сьогодні найбільш ефективним способом вирішення морських спорів, після проведеної судової реформи, Україна стала привабливим форумом з проарбітражним кліматом, а чітко визначена процедура розгляду спорів в морських арбітражах дозволяє на високому рівні представляти інтереси клієнта адвокатам з різних країн, незалежно від місця арбітражу.

Захід зібрав близько 100 практикуючих юристів та адвокатів, фахівців в сфері спеціалізованого морського арбітражу, вчених, представників стивідорних і судноплавних компаній, суднобудівних заводів, морських агентств і торгових компаній з України, Великобританії, Грузії та Туреччини.

В ході конференції представники вітчизняного бізнесу обговорили особливості та очікування від спеціалізованих морських арбітражних установ, нові горизонти морського арбітражу.

Зокрема, член Президії МКАС, арбітр МКАС Олег Підцерковний познайомив учасників зустрічі з новелами українського законодавства в сфері арбітражу. Ольга Костишина, радник Голови МКАС і МАК при ТПП України окреслила нові можливості арбітрування морських спорів, які надає новий Регламент МАК бізнесу що здійснює свою діяльність в сфері торговельного мореплавства. Про загальні питання практики розгляду справ у МАК при ТПП України розповіла заступник Голови, арбітр МАК і МКАС при ТПП України Тетяна Захарченко. Також в ході першої сесії обговорювалися конкретні приклади з практики МАК. Так, арбітр МАК при ТПП України Костянтин Варес виступив з доповіддю про особливості застосування заходів забезпечення морських вимог, а арбітр МАК при ТПП України і партнер Interlegal Микола Мельников детально проаналізував арбітражні застереження, поширені в морських договорах агентування, судноремонту та менеджменту суден.

Друга сесія була присвячена практиці застосування нових регламентів Лондонської асоціації морських арбітрів (LMAA). Почесний секретар організації Даніелла Хортон, екс-Президент Клайв Естон, а також арбітри LMAA Джордж Ламбру, Девід Мартін-Кларк і Джеймс Кленчи детально розібрали питання підготовки позовів та ведення справ в лондонському морському арбітражі.

Презентації Морської арбітражної комісії при Торгово-промисловій палаті України та Лондонської асоціації морських арбітрів спровокували жваву дискусію, модератором якої виступив арбітр LMAA Джордж Ламбру, в ході якої було акцентовано увагу на перевагах морського арбітражу і особливості кожної з представлених інституцій. Завершила конференцію партнер Interlegal Наталія Мірошниченко своїм виступом про роль адвоката в морському арбітражі в країнах Чорноморського регіону.

Конференція, проведена Одесі, стала ефективним способом обміну досвідом між українськими та британськими експертами в сфері морського арбітражу і визначення тенденцій його розвитку, а також чудовою нагодою познайомити практикуючих юристів і представників морської бізнес-спільноти з української та британської моделями морського арбітражу, практичними моментами вирішення спорів і новелами процесуального законодавства України в сфері міжнародного комерційного арбітражу.

Успіх даної конференції надихнув організаторів на проведення подібних заходів в майбутньому. Великому кораблю – велике плавання!Додати в календар 20181002 20181002 Europe/Kiev Курс фордевінд: в Одесі пройшла перша конференція з морського арбітражу

28 вересня в Одесі пройшла перша спеціалізована конференція «Морський арбітраж», яка зібрала провідних фахівців транспортної галузі.
...

Поділитися
Всі Новини

Міжнародний комерційний арбітражний суд
при ТПП України

вул. Велика Житомирська, 33
м. Київ, 01601, Україна
+380 44 586-51-87
+380 67 239-56-77
+380 50 352-36-96
icac@icac.org.ua
icac@ucci.org.ua

Відскануйте QR-код для завантаження сторінки у Вашому браузері