Можливості вирішення спорів в Україні для турецького бізнесу

15/11/2019

Можливості вирішення спорів в Україні для турецького бізнесу

Можливості вирішення спорів в Україні для турецького бізнесу

13 листопада 2019 року радник Голови ICAC Ольга Костишина взяла участь в українсько-турецькому інфраструктурному форумі «Створюємо можливості разом», присвяченому перспективам поглиблення україно-турецької співпраці у сферах розвитку інфраструктури, зовнішньої торгівлі та можливостям захисту законних інтересів турецького бізнесу в міжнародному комерційному арбітражі.

Організаторами форуму виступили Українська арбітражна асоціація, Міжнародна українсько-турецька бізнес-асоціація, юридичні фірми Integrites та Gün + Partners.

Спікери та делегати

Про перспективи україно-турецького співробітництва промовисто свідчить рівень учасників форуму та значна кількість делегатів. Так, разом з ICAC участь у дискусії взяли представники державних органів Туреччини та України, очільники стратегічних інфраструктурних державних підприємств, міжнародні фінансові організації, турецький та український бізнес, юридична спільнота, зокрема:

  • Ягмур Ахмет Гюльдере, Надзвичайний і Повноважний Посол Туреччини в Україні
  • Бурак Пехліван , Президент Міжнародної українсько-турецької бізнес-асоціації (TUID)
  • Геннадій Чижиков, Президент Торгово-промислової палати України
  • Заур Багіров, старший юридичний радник ЄБРР
  • Віктор Довгань, радник Міністра інфраструктури України
  • Олескандр Кава, команда підтримки реформ Державного агентства автомобільних доріг України
  • Володимир Шемаєв, начальник відділу стратегічного планування Адміністрації морських портів України
  • Юлія Свіріденко, заступник міністра економіки України
  • партнери юридичних фірм Gün + Partners, Integrites

Можливості вирішення спорів в Україні для турецького бізнесу

Ольга Костишина представила свою презентацію у рамках сесії «Врегулювання спорів: ефективне попередження та вирішення», модератором якої виступила Олена Перепелинська, арбітр ICAC.

Пані Ольга Костишина детально розглянула переваги та можливості вирішення спорів в Україні для турецького бізнесу. Пані Костишина зокрема наголосила:

«Україна є привабливою для турецького бізнесу не тільки своїми інфраструктурними проектами, але й як арбітражна юрисдикція завдяки порівняно низькій вартості арбітражного розгляду у ICAC та UMAC, проарбітражному законодавству та судовій практиці, вдалому географічному розташуванню та можливості отримати висококваліфіковану юридичну допомогу українських адвокатів».

Згідно зі статистикою ICAC, порівняно із 2017 роком кількість справ ICAC за участю турецької сторони зросла на 60%. «Враховуючи цю тенденцію, – продовжила пані Костишина,до Рекомендаційного списку арбітрів ICAC було включеного арбітра із Туреччини, отже  представники турецького бізнесу мають змогу обрати арбітра, мову та право своєї країни для вирішення спорів».

Окремо варто зазначити, що турецький бізнес довіряє ICAC вирішення не лише спорів за участі української сторони, але й міжнародних спорів, що не стосуються України. Наприклад, зараз ICAC розглядає дві справи за участі турецької сторони та іноземних сторін. Міжнародна довіра до ICAC як до визнаної арбітражної інституції, базується зокрема на тому, що рішення ICAC виконуються у більш ніж 110 країнах світу. Лише 3,5% рішень намагаються оскаржити, а скасовуються менше 1% рішень.

Довідково

ICAC є одним з найдосвідченіших та найзатребуваніших арбітражних інституцій Східної Європи, розглядаючи в середньому понад 300 справ на рік.

За перше півріччя 2019 року ІСАС прийняв до розгляду 134 справи, а також розглянув 129 справ, з яких у 70% випадків рішення було винесено строком до 3 місяців.

 

 Додати в календар 20191115 20191115 Europe/Kiev Можливості вирішення спорів в Україні для турецького бізнесу

Можливості вирішення спорів в Україні для турецького бізнесу

13 листопада 2019 року радник Голови ICAC Ольга Костишина взяла участь в ...

Поділитися
Всі Новини та публікації

Міжнародний комерційний арбітражний суд
при Торгово-промисловій палаті України

Вулиця Велика Житомирська 33
Київ 01601, Україна
+380 44 586-51-87
+380 67 239-56-77
+380 50 352-36-96
[email protected]

Відскануйте QR-код для завантаження сторінки у Вашому браузері