МКАС при ТПП України (ІСАС) взяв участь у онлайн-засіданні Асоціації Адвокатів України на тему «Зміни, що відбулись в арбітражних процедурах світових інституцій у зв’язку з COVID-19»

МКАС при ТПП України (ІСАС) взяв участь у онлайн-засіданні Асоціації Адвокатів України на тему «Зміни, що відбулись в арбітражних процедурах світових інституцій у зв’язку з COVID-19»

19 квітня 2021 року Радник Голови МКАС при ТПП України Ольга Костишина взяла участь в обговоренні актуальних питань щодо змін у роботі арбітражних інституцій в Україні та світі, спричинених пандемією COVID-19. 

Пані Костишина розповіла про зміни, яких зазнали Регламент і процес адміністрування справ у ІСАС, а також поділилася своїм думками щодо позитивних і негативних наслідків пандемії для міжнародного арбітражу.

ІСАС досить швидко відреагував на зміни, пов’язані з пандемією, та оперативно надав роз’яснення користувачам щодо змін у роботі інституції. Зокрема,сторонам спорів було надано чотири варіанти розгляду справ: участь у слуханні в онлайн режимі, розгляд справи на основі письмових матеріалів, розгляд справи без участі представника, і, якщо жоден варіант не підходив сторонам, відкладення розгляду справи. З часом, все більше сторін обирали варіант участі у слуханнях в онлайн або гібридному форматі. Зараз кількість таких слухань перевищує ⅔ від загальної кількості.

Також пані Костишина розповіла про зміни у Регламенті ІСАС, які набули чинності 1 листопада 2020 року. Метою запропонованих змін було, перш за все, вдосконалення арбітражного розгляду справ, врахування судової практики щодо оспорення та виконання арбітражних рішень, впровадження сучасних світових тенденцій розвитку арбітражу, а також диджиталізація процесів в арбітражі. Тому ІСАС вдалося доволі швидко адаптуватися до нових реалій, а пандемія прискорила доопрацювання і розширення тієї статті Регламенту, що регулювала порядок проведення усних слухань. 

Розмірковуючи над майбутнім арбітражу, пані Костишина зазначила, що, скоріш за все, прості та середньої складності справи будуть вирішуватися в форматі онлайн і після пандемії, адже користувачі переконалися у зручності та ефективності онлайн розгляду. Що ж до складних справ, пані Костишина впевнена, що після пандемії зали слухань у  ІСАС знову будуть активно використовуватися для їх вирішення.

У онлайн-засіданні ААУ також взяли участь Ірина Мороз, адвокатка, партнерка AGA Partners, Наталія Петрик, юрисконсульт Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма, Павло Лебедєв, юрист AGA Partners, та Оксана Варакіна, радник юридичної фірми EQUITY, спеціаліст у питаннях міжнародного комерційного та інвестиційного арбітражу, а також транскордонного судочинства. Модерувала захід Амінат Сулейманова, адвокат, керуючий партнер AGA Partners. Додати в календар 20240722 20240722 Europe/Kiev МКАС при ТПП України (ІСАС) взяв участь у онлайн-засіданні Асоціації Адвокатів України на тему «Зміни, що відбулись в арбітражних процедурах світових інституцій у зв’язку з COVID-19»

19 квітня 2021 року Радник Голови МКАС при ТПП України Ольга Костишина взяла участь в обговоренні актуальних питань щодо змін у роботі арбітражних ...

Поділитися
Всі Новини та публікації

Міжнародний комерційний арбітражний суд
при Торгово-промисловій палаті України

Вулиця Велика Житомирська 33
Київ 01601, Україна
+380 44 586-51-87
+380 67 239-56-77
+380 50 352-36-96
[email protected]

Відскануйте QR-код для завантаження сторінки у Вашому браузері