МКАС при ТПП України продовжує серію регіональних презентацій заходом в Дніпрі

26/04/2018

МКАС при ТПП України продовжує серію регіональних презентацій заходом в Дніпрі

26 квітня 2018 року Міжнародний комерційний арбітражний суд при Торгово-промисловій палаті України (ICAC) представив новий Регламент ІСАС в Дніпрі. Заходи відбулися за підтримки юридичної фірми Sayenko Kharenko та регіонального партнера Дніпропетровської торгово-промислової палати.

Ключовими спікерами в Дніпрі виступили провідні арбітри та практики у сфері арбітражу:

  • Ніна Алехнович – перший віце-президент Дніпропетровської торгово-промислової палати
  • Тетяна Захарченко – заступник Голови ICAC
  • Ольга Костишина – радник Голови ICAC
  • Проф. Наталія Кузнєцова – арбітр ICAC
  • Олександр Друг – партнер ЮФ Sayenko Kharenko
  • Володимир Яремко – старший юрист ЮФ Sayenko Kharenko

Ніна Алехнович, перший віце-президент Дніпропетровської
торгово-промислової палати, відмітила практичну направленість заходу: «Не дивлячись на те, що велика частка українських підприємців давно підтримує ділові зв’язки з представниками різноманітних міжнародних ринків, навіть для них є завжди актуальним питання про укладання нових зовнішньоекономічних контрактів. З огляду на це, нинішня конференція – це унікальна комунікаційна платформа, в рамках якої всі бажаючі зможуть розібратися в специфіці складання та реалізації арбітражних застережень при укладанні ЗЕД контрактів. Адже правильне складання контракту – це шлях до вирішення ваших проблем в майбутньому».

 

«Основними перевагами арбітражу є його орієнтованість на потреби сторін, оперативність, конфіденційність, а також те, що рішення арбітражу, є остаточним і обов’язковим для сторін та може буди звернене до виконання у понад 150 країнах світу. Бізнес, який довірив вирішення своїх спорів ICAC, оцінив зазначені переваги та прозору конкурентну вартість розгляду спору. Сьогодні ICAC є одним із найбільш авторитетних арбітражних центрів Східної та Центральної Європи, який вже понад 25 років у відповідності до високих міжнародних стандартів розглядає зовнішньоекономічні спори, перетворюючи арбітражний розгляд у комфортний, ефективний, швидкий та прозорий процес для сторін », – розкрила переваги арбітражного вирішення спорів в Україні Ольга Костишина, радник Голови ICAC.

Тетяна Захарченко, заступник Голови ICAC, презентувала слухачам
новий Регламент ICAC: «Основні положення організації арбітражного розгляду в ICAC (порядок звернення з позовом до ICAC, основні стадії арбітражного провадження, порядок формування складу Арбітражного суду, ставки реєстраційного та арбітражного збору) залишені незмінними. Нова редакція Регламенту містить нові положення, спрямовані на модернізацію арбітражного процесу, підвищення ефективності арбітражного розгляду, з тим щоб зробити арбітражний розгляд більш швидким, економним та комфортним для сторін».

«Якщо в рішенні міжнародного комерційного арбітражу суму стягнення зазначено в іноземній валюті або валютах, суд, який розглядає це клопотання, вказує в своїй ухвалі суму стягнення у валюті, зазначеній в рішенні міжнародного комерційного арбітражу, а за заявою стягувача суд визначає суму стягнення в національній валюті України за курсом Національного банку України на день постановлення ухвали (ч. 6 ст. 479 ЦПК)», – коментує одну з позитивних новел, пов’язаних із визнанням і виконанням арбітражних рішень професор Наталія Кузнєцова, арбітр ICAC.

Олександр Друг, партнер Sayenko Kharenko, коментує: «Оновлена процедура визнання та надання дозволу на примусове виконання іноземних арбітражних рішень в Україні надає ряд переваг, серед яких консолідація всіх судових проваджень в Апеляційному суді міста Києва, відповідне скорочення строків для проходження процедури визнання, нові процесуальні можливості для стягнення відсотків та сум заборгованості у валюті, а також об’єднання в одне провадження справ про скасування арбітражних рішень і їх визнання»

В рамках майстер-класу «Практика складання та реалізації арбітражних застережень при укладанні ЗЕД контрактів» учасники заходу мали змогу на прикладі наданих для аналізу проблемних арбітражних застережень підготувати правові позиції щодо наявності чи відсутності компетенції арбітражної установи щодо вирішення конкретного спору.

Наступні регіональні заходи на тему «Свобода вибору правил гри – не втрать своє право на арбітраж» відбудуться в Чернігові (12 липня) та Харкові (дата узгоджується).

_________________________________________

Заходи Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті України (ІСАС) відбуваються у рамках серії регіональних презентацій «Свобода вибору правил гри – не втрать своє право на арбітраж». Заходи присвячені презентації та обговоренню нового Регламенту ICAС. Проведення заходів заплановано на весну 2018 року у наступних містах України: Київ (відкриття), Івано-Франківськ, Рівне, Львів, Одеса, Дніпро, Ужгород, Чернігів та Харків.



Додати в календар 20180426 20180426 Europe/Kiev МКАС при ТПП України продовжує серію регіональних презентацій заходом в Дніпрі

26 квітня 2018 року Міжнародний комерційний арбітражний суд при Торгово-промисловій палаті України (ICAC) представив новий Регламент ІСАС в Дніпрі. ...

Поділитися
Всі Новини та публікації

Міжнародний комерційний арбітражний суд
при Торгово-промисловій палаті України

Вулиця Велика Житомирська 33
Київ 01601, Україна
+380 44 586-51-87
+380 67 239-56-77
+380 50 352-36-96
[email protected]

Відскануйте QR-код для завантаження сторінки у Вашому браузері