Міжнародний комерційний арбітражний суд при ТПП України (International Commercial Arbitration Court) номінований на отримання нагороди «За досягнення в розвитку арбітражу 2018» провідним світовим виданням в сфері арбітражу Global Arbitration Review.
Визнання ICAC серед найбільш прогресивних арбітражних інституцій світу обумовлено двома ключовими факторами: активною позицією ICAC в просуванні арбітражу і високою оцінкою нового Регламенту ICAC, який вступив у силу в 2018 році.
Інтерес до міжнародного арбітражу в Україні, як до швидкого, ефективно і комфортного способу врегулювання спорів у сфері бізнесу, настільки високий, що національна освітня платформа Legal High School присвятила питанням ICAC весь навчальний день 30 березня 2018. Ключовими спікерами арбітражного дня в Legal High School стали арбітри ICAC Юлія Черних і Павло Білоусов, а також практикуючі юристи в сфері арбітражу.
«Новий Регламент ICAC включає зміни в ряд законодавчих актів України і зачіпає такі питання, як арбітрабельність суперечок; зміна підсудності справ, пов’язаних з арбітражем; забезпечення доказів; заходи забезпечення позову. Вперше було закріплено обов’язок швидкого та економного ведення процесу. Також для стимулювання мирного вирішення спорів введено положення, згідно з яким у разі винесення рішення на узгоджених умовах в першому засіданні 25% арбітражного збору повертається позивачеві», – коментує новели нового Регламенту ICAC Юлія Черних.
Павло Білоусов розповів слухачам про правила доведення в ICAC. У разі доведення для арбітра першочерговими завданнями є встановлення, перевірка і оцінка доказів. Новим Регламентом ICAC чітко врегульовано процес доведення, що підтверджує високий рівень професіоналізму інституції. Павло також вказав на важливість процесуальних нюансів при скасуванні рішень міжнародного арбітражу в Україні, які завжди повинні бути прийняті до уваги суддею.
Новий регламент, професіоналізм і незалежність арбітрів, комфортність процесу для сторін забезпечують відповідність ICAC міжнародним стандартом вирішення спорів і ставлять ICAC в один ряд з кращими арбітражними інституціями світу – ICC, VIAC, SCC, Singapore International Commercial Court, та іншими, які зробили великий внесок у розвиток арбітражу в 2018 році за версією GAR.