27-28 березня 2024 року у Комітеті Верховної Ради України з питань правової політики відбулися слухання на тему: «Шляхи до миру: проблематика та перспективи альтернативного вирішення спорів у сучасних умовах». Метою слухань було визначення пріоритетних кроків та заходів (напрацювання дорожньої карти), що посилять роль альтернативних способів врегулювання спорів в Україні в умовах воєнного стану та повоєнної відбудови.
З вітальним словом до учасників звернулись Голова Комітету Верховної Ради України з питань правової політики Денис Маслов та голова підкомітету з питань виконання рішень Європейського суду з прав людини та альтернативного розв’язання спорів Комітету Верховної Ради України з питань правової політики Роман Бабій.
Перший день слухань було присвячено питанням розвитку міжнародного арбітражу в Україні та третейському розгляду, а другий день – питанням медіації та врегулювання спору за участю судді.
В блоці щодо міжнародного арбітражу виступили Микола Селівон, Голова ІCAC та UMAC з темою «Розвиток арбітражу в умовах війни та повоєнної відбудови України». Інна Ємельянова, заступник Голови ІCAC та UMAC розкрила тему поєднання арбітражу та медіації у транскордонних спорах. Володимир Нагнибіда, Заступник Голови ІCAC, зупинився на європейському та українському досвіді застосування забезпечувальних заходів в арбітражі. Про шляхи вдосконалення арбітражного і цивільного процесуального законодавства говорили Олена Перепелинська, Президент Української Арбітражної Асоціації, адвокат, голова Комітету Національної асоціації адвокатів України з питань альтернативного врегулювання спорів та Юрій Притика, завідувач кафедри цивільного процесу Навчально-наукового інституту права Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Розвитку інвестиційного арбітражу як засобу полегшення повоєнного відновлення України присвятив свій виступ Сергій Гришко, голова Комітету з процесуального права ВГО «Асоціація правників України», керуючий АБ Сергія Гришка «Кверітіус Україна», а Олег Подцерковний, завідувач кафедри господарського права і процесу Національного університету «Одеська юридична академія», окреслив шляхи усунення законодавчих перешкод міжнародному комерційному арбітражу в Україні.