ICAC взяв участь у конференції Королівського Інституту Арбітрів (CIArb) «Sanctions in International Arbitration» (Копенгаген, Королівство Данія)

ICAC взяв участь у конференції Королівського Інституту Арбітрів (CIArb) «Sanctions in International Arbitration» (Копенгаген, Королівство Данія)

19-20 квітня 2024 року у місті Копенгаген (Королівство Данія) відбулась конференція «Sanctions in International Arbitration», яка проводилась Європейським відділенням Королівського Інституту Арбітрів (CIArb).

У рамках конференції було проведено шість панельних дискусій на яких обговорювались питання особливостей розгляду і вирішення спорів в порядку арбітражу з участю підсанкційного елементу, зокрема питання застосування санкцій в арбітражі та їх впливу на арбітражні інститути, арбітрів, виконання сторонами договірних зобов’язань, компетенцію складу арбітражу і арбітражний процес, а також на арбітражні рішення та процедуру їх перегляду і виконання.

Спікерами, модераторами та учасниками конференції були представники провідних європейських арбітражних інститутів, юридичних фірм та незалежні арбітри з Данії, Польщі, Франції, Італії, Греції, Швейцарії, Латвії, Австрії, Чехії, Туреччини, Бельгії, України, Сполученого Королівства, Іспанії, Норвегії, Фінляндії, Німеччини, Литви.

ICAC представляв заступник Голови Володимир Нагнибіда, який був спікером у Сесії IІІ – «Санкції і арбітри» та виступив з доповіддю на тему «Розвиток арбітражу в Україні у світлі безпекових викликів у Європі та санкційної політики».

Володимир Нагнибіда у своєму виступі зауважив, що ICAC на сьогодні має унікальний досвід розгляду і вирішення спорів в умовах війни та санкційної політики. При цьому, ICAC протягом 2022-2023 років зміг не лише забезпечити швидкий та ефективний розгляд справ (понад 90% справ вирішується у строк до 6 місяців з моменту формування складу Арбітражного суду), але й розширити лінійку послуг, запровадивши вирішення міжнародних комерційних спорів шляхом медіації та впровадити комплаєнс процедури при вирішенні спорів з підсанкційним елементом. Також Володимир Нагнибіда звернув увагу на питання арбітражного розгляду справ у режимі відеоконференцзв’язку, у тому числі з участю підсанкційних суб’єктів, а також основні положення Комплаєнс політики ICAC/UMAC щодо особливостей розгляду справ з підсанкційним елементом, затвердженої рішенням Президій ICAC/UMAC 06 березня 2024 року. Додатково, спікер проінформував учасників конференції, які саме кроки, впроваджені в ICAC, забезпечили ефективний розгляд і вирішення спорів в умовах воєнного стану, у тому числі спорів з участю підсанкційних суб’єктів, зокрема щодо яких запроваджено санкції Ради Національної Безпеки і Оборони України.

Спікером конференції також була Олена Перепелинська, арбітр ICAC, партнер та керівник практики міжнародного арбітражу ЮФ Integrites, яка взяла участь у панельній дискусії з питань впливу санкцій на арбітрабільність спорів та арбітражну процедуру.

Участь у вказаній конференції продовжує місію ІСАС з популяризації міжнародного арбітражу як найбільш ефективного способу вирішення комерційних спорів та спрямована на поглиблення міжнародного співробітництва ІСАС з арбітражними інститутами та арбітражною спільнотою Європи.



Додати в календар 20240907 20240907 Europe/Kiev ICAC взяв участь у конференції Королівського Інституту Арбітрів (CIArb) «Sanctions in International Arbitration» (Копенгаген, Королівство Данія)

19-20 квітня 2024 року у місті Копенгаген (Королівство Данія) відбулась конференція «Sanctions in International Arbitration», яка проводилась ...

Поділитися
Всі Новини та публікації

Міжнародний комерційний арбітражний суд
при Торгово-промисловій палаті України

Вулиця Велика Житомирська 33
Київ 01601, Україна
+380 44 586-51-87
+380 67 239-56-77
+380 50 352-36-96
[email protected]

Відскануйте QR-код для завантаження сторінки у Вашому браузері