Заступник голови МКАС при ТПП України Інна Ємельянова бере участь у роботі 54-ї сесії Комісії ООН з права міжнародної торгівлі

Заступник голови МКАС при ТПП України Інна Ємельянова бере участь у роботі 54-ї сесії Комісії ООН з права міжнародної торгівлі

З 28 червня по 16 липня триває робота 54-ї сесії Комісії ООН з права міжнародної торгівлі (ЮНСІТРАЛ). Сесія відбувається у гібридному форматі у приміщенні Віденського міжнародного центру, а також онлайн. Україну у роботі 54-ї сесії Комісії ООН з права міжнародної торгівлі представляє заступник Голови МКАС при ТПП України Інна Ємельянова.

Основними завданнями 54-ї сесії було визначено напрацювання ряду важливих проектів документів, які, зокрема, стосуються прискореного арбітражного розгляду, медіації у комерційних спорах, спрощеного режиму неплатоспроможності.

Документи, над якими Комісія працює у рамках 54-ї сесії, мають на меті не тільки врегулювати практичні питання у сфері міжнародної торгівлі, що набули актуальності з огляду на карантинні обмеження 2020-2021 років, але й  визначити розвиток економічних відносин та альтернативних способів врегулювання спорів на майбутнє.

Учасники 54-ї сесії, зокрема, працювали над підготовленими відповідними робочими групами Комісії проектами:

  • Правил прискореного арбітражного розгляду ЮНСІТРАЛ;
  • Пояснювальної записки до Правил прискореного арбітражного розгляду ЮНСІТРАЛ;
  • Правил медіації ЮНСІТРАЛ;
  • Коментарів ЮНСІТРАЛ з медіації;
  • Керівництва з прийняття та застосування Типового закону ЮНСІТРАЛ про міжнародну комерційну медіацію і міжнародні мирові угоди, досягнуті у результаті медіації (2018 рік).

Участь представників МКАС при ТПП України у роботі Комісії свідчить не лише про міжнародну довіру до інституції у сфері альтернативного вирішення спорів в Україні, а й про прогресивність і проактивність України у розробці та впровадженні світових стандартів вирішення комерційних спорів.

Зазначимо, що Регламент МКАС при ТПП України містить окрему статтю, присвячену особливостям прискореного арбітражного розгляду. Разом з тим, розглянуті на цій сесії ЮНСІТРАЛ документи щодо прискореного арбітражу стануть предметом дискусій в частині подальшого удосконалення чинного Регламенту МКАС. Крім того, серед стратегічних планів МКАС при ТПП України на 2021 рік після прийняття Верховною Радою України Закону України «Про медіацію» є впровадження медіації та гібридних процедур для вирішення комерційних спорів. І участь представника України у розробці міжнародного регулювання цих питань наближує МКАС при ТПП України до їх ефективного впровадження та застосування.

Робота представника МКАС при ТПП України у 54-ї сесії Комісії ООН з права міжнародної торгівлі є важливим продовженням зусиль, направлених на розширення використання альтернативних способів вирішення спорів в Україні.Додати в календар 20240622 20240622 Europe/Kiev Заступник голови МКАС при ТПП України Інна Ємельянова бере участь у роботі 54-ї сесії Комісії ООН з права міжнародної торгівлі

З 28 червня по 16 липня триває робота 54-ї сесії Комісії ООН з права міжнародної торгівлі (ЮНСІТРАЛ). Сесія відбувається у гібридному форматі у ...

Поділитися
Всі Новини та публікації

Міжнародний комерційний арбітражний суд
при Торгово-промисловій палаті України

Вулиця Велика Житомирська 33
Київ 01601, Україна
+380 44 586-51-87
+380 67 239-56-77
+380 50 352-36-96
[email protected]

Відскануйте QR-код для завантаження сторінки у Вашому браузері