У 2022 році Міжнародний комерційний арбітражний суд (ICAC) відзначає 30-річчя діяльності.
В час, коли Україна змушена військовим шляхом захищати свою територію, цінності демократії та верховенства права, ще більшої актуальності набула місія ICAC – трансформація України у провідне місце арбітражу в Східній Європі та утвердження її іміджу як проарбітражної юрисдикції.
Завдячуючи роботі ICAC сформовано професійну спільноту українських арбітрів й арбітражних юристів, фаховість яких визнана авторитетними міжнародними рейтингами. З дня свого створення ICAC вирішує спори у відповідності до світових стандартів та служить джерелом освітньої інформації та популяризації арбітражу серед юридичної спільноти і бізнесу.
30 років ефективності. Статистика ICAC з року в рік доводить ефективність інституції.
ICAC залишається затребуваною та однією з найбільш досвідчених арбітражних інституцій східноєвропейського регіону, розглядаючи в середньому 250-300 справ на рік. При цьому оспорюваність арбітражних рішень ICAC історично складає менше одного відсотка. Рішення ICAC виконуються у більш, ніж 100 країнах світу, а сторонами у спорах, що розглядає ICAC в середньому за рік є представники з понад 50 країн.
30 років проарбітражної політики в Україні та прогресивних підходів до розвитку арбітражу.
ICAC оперативно реагує на зовнішні виклики. ICAC оперативно приймає прогресивні зміни до Регламенту з метою врегулювання актуальних аспектів арбітражного розгляду – як от проведення слухань онлайн-слухань, подачі документів у електронному вигляді тощо. ICAC працює над розширенням переліку послуг і залученням визнаних фахівців із іноземних юрисдикцій, які, зокрема мають досвід у вирішенні інвестиційних, корпоративних, будівельних та ІТ спорів.
Представники ICAC залучені до роботи всіх парламентських, урядових та міжнародних робочих груп з розробки правового регулювання у сфері міжнародного арбітражу.
30 років міжнародного визнання. Конкурентоздатність ICAC у регіоні, комфортність арбітражних послуг для сторін та арбітрів, визначні досягнення у рівному представленні жінок в арбітражі одержують високі оцінки міжнародної професійної спільноти, зокрема ІСАС є:
- рекомендований серед арбітражних інституцій Східної Європи, вартих уваги, найавторитетнішим міжнародним виданням у сфері арбітражу – The Global Arbitration Review (GAR).
- №1 у світі за показником представленням жінок в арбітражі за результатами дослідження Equal Representation in Arbitration Pledge;
- фіналістом міжнародної премії за внесок у розвиток арбітражу Best Developments Awards видання Global Arbitration Review (GAR).