Як стати арбітром

Як стати арбітром МКАС при ТПП України (ІСАС)

Розгляд справ у МКАС здійснюється арбітрами, які призначаються сторонами або Президентом Торгово-промислової палати України з Рекомендаційного списку арбітрів МКАС.

Відповідно до частини другої статті 6 Регламенту МКАС Президія Торгово-промислової палати України за поданням Президії МКАС затверджує Рекомендаційний список арбітрів МКАС строком на 5 років, до якого можуть бути включені як громадяни України, так і громадяни інших держав та особи без громадянства, які володіють необхідними спеціальними знаннями та мають досвід у галузі вирішення спорів, віднесених до компетенції МКАС, і відповідають високим морально-етичним вимогам.

Особи, які хочуть бути включеними до Рекомендаційного списку арбітрів МКАС, мають подати до Секретаріату МКАС:

  • мотиваційний лист із поясненням, чому вони повинні бути включені до Рекомендаційного списку арбітрів МКАС;
  • детальне резюме (CV);
  • заповнену анкету арбітра;
  • портретне фото у форматі .jpeg або .png.


Вказані документи передаються на розгляд Президії МКАС під час формування нового Рекомендаційного списку арбітрів. Президія МКАС персонально розглядає кожну кандидатуру щодо відповідності кандидата визначеним критеріям та вирішує питання про включення кандидата до переліку осіб, яких вона рекомендує в якості арбітрів, та передає цей перелік на затвердження Президії Торгово-промислової палати України. Перелік осіб, які включаються до Рекомендаційного списку арбітрів МКАС, та перелік осіб, яким відмовлено у включенні до списку, оформлюється відповідним рішенням Президії МКАС. Про рішення Президії МКАС Секретаріат МКАС повідомляє кожному кандидату електронним листом.

Особа, яка бажає стати арбітром МКАС має відповідати таким вимогам:

  • мінімум 10 років досвіду у галузі вирішення спорів, віднесених до компетенції МКАС, правової або науково-дослідницької роботи;
  • вища професійна освіта, що відповідає його/її галузі знань;
  • вік від 30 до 80 років;
  • відповідність високим морально-етичним вимогам.


Додатковими перевагами можуть бути  відзнаки, нагороди та подяки, що вказують на його/її лідерство у галузі міжнародного арбітражу, досвід вирішення спорів в якості арбітра у інших арбітражних інститутах та/або якщо особа рекомендована в сфері арбітражу авторитетними міжнародними рейтингами.

Оновлення Рекомендаційного списку арбітрів МКАС відбувається кожні п’ять років, а заявки кандидатів, подані впродовж дії чинного Рекомендаційного списку арбітрів, розглядаються Президією МКАС лише в період підготовки нового списку.

При підготовці нового Рекомендаційного списку арбітрів у 2023 році Президія МКАС активно працюватиме над його розширенням, зокрема планується розширити географію арбітрів, а також залучити осіб, які мають кваліфікацію та досвід вирішення інвестиційних спорів, спорів у сфері IT, електронної комерції, будівництва тощо. Крім того, реагуючи на запити користувачів, буде збільшено кількість фахівців, які здатні вирішувати спори за англійським правом. Новий Рекомендаційний список арбітрів буде затверджено Президією Торгово-промислової палати України у кінці 2023 року на наступні 5 років.


Міжнародний комерційний арбітражний суд
при Торгово-промисловій палаті України

Вулиця Велика Житомирська 33
Київ 01601, Україна
+380 44 586-51-87
+380 67 239-56-77
+380 50 352-36-96
[email protected]

Відскануйте QR-код для завантаження сторінки у Вашому браузері